Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.
SIA Ventspils nafta termināls pārkraušanas apjoms 11 mēnešos sasniedzis 12,2 miljonus tonnu kravu
Emitents Ventspils nafta, AS
Veids Būtiski notikumi
Valoda LV
Statuss Publicēts
Versija
Datums 2007-12-11 12:48:32
Versijas komentārs
Teksts
2007.gada 11 mēnešos akciju sabiedrības Ventspils nafta meitas sabiedrības SIA Ventspils nafta termināls pārkraušanas apjoms sasniedzis jau 12,2 miljonus tonnu naftas un naftas produktu. Salīdzinājumā ar analogu periodu 2006.gadā šogad pārkraušanas apjoms SIA Ventspils nafta termināls ir pieaudzis par 7 miljoniem tonnu. Naftas un naftas produktu kravas uz termināli tiek transportētas pa dzelzceļu, dīzeļdegvielas cauruļvadu un jūru.
 
2007.gada janvārī-novembrī SIA Ventspils nafta termināls visvairāk pārkrauta pa dzelzceļu un naftas produktu cauruļvadu piegādātā dīzeļdegviela – 8,6 miljoni tonnu. Pa dzelzceļu transportētā dažādu marku autobenzīna pārkraušanas apjoms šogad pārsniedzis 1,6 miljonus tonnu. Savukārt 1,7 miljoni tonnu naftas un naftas produktu 2007.gada 11 mēnešos ir pārkrauti no jūras. Pa jūru piegādāto kravu struktūrā 1 miljonu tonnu veido nafta.
 
Pārkraušanas rādītāju pieaugums terminālī vērojams kopš gada sākuma un lielā mērā izskaidrojams ar a/s Ventspils nafta akcionāra un SIA Ventspils nafta termināls līdzīpašnieka Vitol grupas aktīvu iesaistīšanos uzņēmuma darbā.
 
SIA Ventspils nafta termināls ir a/s Ventspils nafta meitas sabiedrība, kurā 51% pieder a/s Ventspils nafta, bet 49% – Vitol sabiedrībai Euromin Holdings (Cyprus) Limited. Terminālis nodrošina tranzīta pakalpojumus – naftas un dīzeļdegvielas pieņemšanu no cauruļvadiem, dīzeļdegvielas, autobenzīna un citu naftas produktu kravu pieņemšanu no dzelzceļa un no jūras, to uzglabāšanu un pārkraušanu.
 
SIA Ventspils nafta termināls ir lielākais šāda veida uzņēmums reģionā, tā naftas un naftas produktu rezervuāru parks sasniedz 1,2 miljonus kubikmetru, un tam nav analoga starp līdzīgiem uzņēmumiem tuvākajās valstīs.
 
 
A/s Ventspils nafta
Sīkākai informācijai –
Gundega Vārpa, sabiedrisko attiecību un reklāmas vadītāja,
tālr. 7229793;
e-pasts: gundega.varpa@vnafta.lv
 
Pielikumi