Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.
INDEXO Banka pievienojas SEPA maksājumu sistēmai, veikti pirmie eiro maksājumi
Emitents Indexo, IPAS (875500AT8JI5HU41AY20)
Veids 2.2. Iekšējā informācija
Valoda LV
Statuss Publicēts
Versija
Datums 2024-07-10 08:06:28
Versijas komentārs
Teksts

INDEXO Banka no 9. jūlija ir pievienojusies vienotajai SEPA maksājumu sistēmai, kas nodrošina iespējas veikt un saņemt maksājumus eiro valūtā. Šis ir svarīgs solis, lai INDEXO Banka uzsāktu pilnvērtīgu darbību. Plānots, ka INDEXO Banka darbu sāks šovasar un jau no pirmās dienas piedāvās klientiem veikt eiro zibmaksājumus. 

Šobrīd vairāki bankas izstrādes komandas dalībnieki jau ir INDEXO Bankas klienti un veic īstu maksājumu testus. Pievienošanās SEPA maksājumu sistēmai nozīmē, ka tagad INDEXO Bankai ir ne tikai tiesības nosūtīt maksājumus eiro valūtā uz jebkuru sistēmā esošo banku, bet arī pienākums pieņemt vai korekti noraidīt eiro maksājumus uz kādu  INDEXO Bankā atvērtu kontu.  

“Šobrīd veicam pēdējos darbus, lai INDEXO Banka uzsāktu darbu šovasar. Bankā jau iespējams veikt un saņemt maksājumus, ir gatavas arī bankas sistēmas un izstrādāta mobilā lietotne. Tuvākajā laikā pievienosimies arī maksājumu karšu sistēmai. Šobrīd paralēli pārliecināmies, ka visi procesi strādā un par jaunās bankas pirmo darba dienu paziņosim jau pavisam drīz,” saka Valdis Siksnis, viens no INDEXO dibinātājiem un jaunās INDEXO Bankas valdes priekšsēdētājs.  

SEPA jeb Single Euro Payments Area ir vienotā eiro valūtas maksājumus sistēma, kuras dalībnieces ir 36 valstis - visas 27 Eiropas Savienības valstis, kā arī Islande, Norvēģija, Lihtenšteina, Šveice, Monako, Sanmarīno, Andora, Vatikāns un Lielbritānija. 

 
 
Par INDEXO 

INDEXO ir Latvijas Bankas licencēta ieguldījumu pārvaldes sabiedrība, kas Latvijā piedāvā mūsdienīgus 2. un 3. pensiju līmeņa plānus. INDEXO ir visstraujāk augošais pensiju pārvaldītājs Baltijā pēc klientu skaita ar vairāk nekā 134 tūkstošiem klientu un vairāk nekā 1,15 miljardiem eiro pārvaldībā un Nasdaq Riga biržā kotēts uzņēmums ar gandrīz 6 000 akcionāriem.   

INDEXO Grupā ietilpstošā INDEXO Banka ir ieguvusi licenci kredītiestādes darbībai un plāno uzsākt finanšu pakalpojumu sniegšanu šī gada vasarā. INDEXO cīnās par labāku finanšu vidi Latvijā, un mūsu mērķis ir kļūt par finanšu pakalpojumu grupu, kas stiprina Latvijas iedzīvotāju labklājību, nodrošinot mūsdienīgus, personalizētus pakalpojumus. Papildu informācija pieejama www.indexo.lv.   

 

Kontaktinformācija: 
Ieva Bauma 
INDEXO mārketinga un komunikācijas vadītāja 
E: ieva.bauma@indexo.lv 
T:+ 371 28 636 789 

Pielikumi