Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.
AS “Attīstības finanšu institūcija Altum” darbības apjomi 2024.gada 3 mēnešos
Emitents Attīstības finanšu institūcija Altum, AS (5493007HPQSSX8BJ4315)
Veids 2.2. Iekšējā informācija
Valoda LV
Statuss Publicēts
Versija
Datums 2024-05-15 17:04:56
Versijas komentārs
Teksts

2024.gada 3 mēnešos salīdzinājumā ar attiecīgo periodu 2023.gadā gan pēc apjoma, gan pēc atbalstīto projektu skaita ir audzis jauno darījumu apjoms, kā arī vērojams atbalsta instrumentu portfeļa pieaugums salīdzinot ar 2023.gada beigām.

Pārskata periodu raksturojošās tendences:

  • Kreditēšanas aktivitāte gada pirmajā ceturksnī ir būtiski palielinājusies salīdzinot ar līdzīgu periodu gadu iepriekš – jauno darījumu apjoms audzis par 51%, savukārt atbalstīto projektu skaits kāpis par 43%. Uzņēmumu pieprasījumu pēc finansējuma lielā mērā veicināja ALTUM ieviestie procentu likmju atvieglojumi.
  • 2024.gada 1.ceturksnī bija augsts pieprasījums pēc aizdevumiem uzņēmumiem apjomā līdz 100 tūkstošiem eiro, kurus ALTUM piedāvā kopš gada sākuma, lai veicinātu kreditēšanu reģionos, tādejādi ar būtiski samazinātām prasībām nodrošinājumam. Trīs mēnešu laikā apstiprināti projekti kopumā par 8 miljoniem eiro, viena projekta apjoms ir aptuveni 35 tūkstoši eiro.
  • Būtiski augusi kreditēšanas aktivitāte lauksaimnieku segmentā, kur pieprasījumu veicināja ALTUM ieviestā samazinātā likme apgrozāmo līdzekļu aizdevumiem lauksaimniekiem.
  • Pārskata periodā pieaudzis pieprasījums pēc ALTUM pārvaldītā Zemes fonda reversās nomas darījumiem.

Vairāk informācijas – skatīt pielikumu.

 

ALTUM ir Latvijas valstij piederoša kapitālsabiedrība, kas ar atbalsta finanšu instrumentiem - aizdevumiem, garantijām un ieguldījumiem riska kapitāla fondos - nodrošina finanšu resursu pieejamību uzņēmumiem un mājsaimniecībām, jomās, kuras valsts izvirzījusi kā atbalstāmas un svarīgas, tādejādi veicinot tautsaimniecības attīstību un sekmējot privātā kapitāla un finanšu resursu mobilizēšanu. Starptautiskā kredītreitingu aģentūra Moody's Investors Service (“Moody’s”) 2024.gada 2.februārī apstiprināja Sabiedrības ilgtermiņa kredītreitingu Baa1 ar stabilu perspektīvas novērtējumu pēc aktualizētās kredītreitinga metodoloģijas. Kredītreitings un īstermiņa reitings P-2 ir tādā pat līmenī, kāds tika apstiprināts 2022.gada 16.decembrī. No 2024.gada 2.februāra Altum noteikts atsevišķais kredītnovērtējums (standalone assessment) baa3 līmenī, kas aizstāj atsaukto bāzes kredītnovērtējumu (Baseline Credit Assessment). Moody’s Altum piešķirtais reitings ir viens no augstākajiem Latvijas kapitālsabiedrībām piešķirtajiem kredītreitingiem. 2017. gada 24. oktobrī Altum obligācijas tika iekļautas regulētajā tirgū - biržas Nasdaq Riga Baltijas Parāda vērtspapīru sarakstā.

 

         Laura Lapkovska
         AS „Attīstības finanšu institūcija Altum” Investoru attiecību daļa
         Tel.: 67774023, 26165699
         E-pasts: Laura.Lapkovska@altum.lv

Pielikumi
Birzai_pazinoj_3M_2024_LVL_pielikums.pdf (325.15 kB)