Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.
Parakstīts līgums par Latvijas elektroapgādes drošumam nepieciešamo elektroenerģijas bateriju sistēmu piegādi un uzstādīšanu
Emitents Augstsprieguma tīkls, AS (64883LC3F12690GATG87)
Veids 2.2. Iekšējā informācija
Valoda LV
Statuss Publicēts
Versija
Datums 2024-02-16 15:30:55
Versijas komentārs
Teksts

Latvijas pārvades sistēmas operators AS "Augstsprieguma tīkls" (AST) parakstījis līgumu par elektroenerģiju uzkrājošo bateriju sistēmas (BESS  – Battery Energy Storage System) piegādi un uzstādīšanu apakšstacijās Tumē un Rēzeknē ar Vācijas uzņēmumu Rolls-Royce Solutions GmbH, kura piedāvājums realizēt projektu par 77,07 miljoniem EUR trīs piegādātāju konkurencē bija saimnieciski visizdevīgākais. Līguma īstenošana tiks uzsākta nekavējoties, iekārtu piegādātājam sadarbojoties ar Vācijas "LEC Construction International GmbH" un Latvijas SIA "Enersense".

Bateriju sistēmai ar kopējo jaudu 60MW un ietilpību 120MWh piegādei un uzstādīšanai Rēzeknē veiksmīgi piesaistīts Eiropas Savienības finansējums no Atveseļošanas un Noturības Mehānisma struktūrfondiem (RePowerEU) 100% apmērā. Vienlaikus 20MW/40MWh bateriju piegādi un uzstādīšanu Tumē un ar BESS pieslēgšanu saistītos abu apakšstaciju paplašināšanas darbus 75% apjomā līdzfinansēs no Eiropas Savienošanas Instrumenta (Connecting Europe Facility - CEF).

Detalizēta informācija šo iepirkumu pieejama AST mājas lapā: https://www.ast.lv/lv/events/noskaidrots-latvijas-elektroapgades-drosumam-nepieciesamo-elektroenergijas-bateriju-0.

 

Par AST

AST ir Latvijas elektroenerģijas pārvades sistēmas operators, kas nodrošina nepārtrauktu, drošu un ilgtspējīgi efektīvu elektroenerģijas pārvadi visā Latvijā. Tā vīzija ir kļūt par reģiona vadošo pārvades sistēmas operatoru, kas operatīvi un sekmīgi ievieš uz attīstību vērstas izmaiņas. AST pieder dabasgāzes pārvades un uzglabāšanas sistēmas operatora AS "Conexus Baltic Grid" 68,46 % kapitāldaļu.

Papildus informācija:

Elīna Grīvāne

Tālr. +371 27060306

E-pasts: elina.grivane@ast.lv  

 

Pielikumi