Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.
SAF Tehnika Konsolidētais starpziņojums par 2023./2024. finanšu gada 2.ceturksni un 6 mēnešiem
Emitents SAF Tehnika, AS (48510000F6NVA4T63P67)
Veids 3.1. Papildu regulētā informācija, kas ir jāatklāj saskaņā ar dalībvalsts tiesību aktiem
Valoda LV
Statuss Publicēts
Versija
Datums 2024-02-07 16:15:35
Versijas komentārs
Teksts

2023./2024. finanšu gada otrā ceturkšņa Grupas neauditētais konsolidētais neto apgrozījums bija 8.9 miljoni EUR, kas ir par 15 % mazāk kā 2022./2023. finanšu gada otrajā ceturksnī. Otro ceturksni Grupa beigusi ar pelņu 523 tūkstošu EUR apmērā (neauditēta).  Konsolidētais neauditētais 2023./2024. finanšu gada 6 mēnešu rezultāts ir zaudējumi 950 tūkstošu EUR apmērā

Ziemeļamerikas un Latīņamerikas valstu reģiona apgrozījums bija 60% jeb 5.37 miljoni EUR. Salīdzinājumā ar šī paša ceturkšņa apgrozījumu pagājušajā finanšu gadā, apgrozījums samazinājies par 34%.

Eiropas valstu reģiona apgrozījums sastāda 34 % jeb 3.1 miljonu EUR, kas ir par 42% vairāk kā iepriekšējā finanšu gada 2.ceturksnī. Āzijas, Āfrikas un Tuvo Austrumu reģiona apgrozījums salīdzinājuma pagājušā finanšu gada attiecīgo ceturksni ir pieaudzis, tomēr sastāda 5 % no kopējā ceturkšņa apgrozījuma (jeb 483 tūkstošus EUR). Kopējās periodu apgrozījumu svārstības veido dažāda apmēra projektu realizācija.

Atskaites ceturksnī Grupas produkti tika pārdoti 71 valstī.

Grupas izdevumi nepārsniedza plānotos līmeņus un Grupa turpina ieguldīt jaunu produktu un produktu modifikāciju izstrādē.

Grupas 2023./2024. finanšu gada 6 mēnešu neauditētais konsolidētais apgrozījums bija 14.31 miljoni EUR, kas ir par 35% mazāk, salīdzinot ar ieņēmumu apjomu pērnajā finanšu gadā.

2023./2024.  finanšu gada 2. ceturksni Grupa beidza ar peļņu 523 tūkstoši EUR apmērā (neauditēta). Konsolidētais neauditētais 2023./2024. finanšu gada 6 mēnešu rezultāts ir zaudējumi 950 tūkstošu EUR apmērā. Grupas iepriekšējā – 2022./2023. finanšu gada 6 mēnešu peļņa  – bija 3.56 miljoni EUR.

Grupas darbību ilgstoši ietekmēja Pasaulē valdošais dažādu elektronikas komponenšu deficīts. Regulāri pārskatot iepirkumu apjomus un termiņus, uzņēmums uzkrāja materiālās rezerves, lai spētu izpildīt lielāko daļu pasūtījumu ierastajos izpildes laikos. Ievērojot piesardzības principu un Grupas politiku lēnas aprites krājumu jautājumā, kopējais uzkrājumu apjoms lēnas aprites krājumiem (salīdzinot ar apjomu iepriekšējā finanšu gada ceturtā ceturkšņa beigās) finanšu gada 6 mēnešos pieaudzis par 1.1 miljonu EUR un sastāda 4.3 miljonus EUR.

Finanšu gada 2.ceturksnī 308 tūkstoši EUR investēti pamatlīdzekļu iegādē.

Mātes Sabiedrība turpina kredītlīnijas līgumu ar Luminor Bank AS par kopējo summu EUR 4.95 miljoni EUR, atskaites perioda beigās kredītlīnijas izmantojums bija 2 miljoni EUR.

Lai arī karadarbība Ukrainā nerada tiešu ietekmi uz Grupas darbību, turpinās kopējā biznesa vides nenoteiktība. Grupa turpina sekot iespējamām izmaksu pieauguma prognozēm, un vērtē potenciālos riskus. Regulāri pārskatot iepirkumu apjomus un termiņus, uzņēmums arvien turpina nodrošināt materiālās rezerves, lai spētu izpildīt lielāko daļu pasūtījumus īsos piegādes termiņos. Tas attiecas uz visām SAF produktu grupām - mikroviļņu radio, spektra analizatoriem un lietu internetu (IoT). 

Grupa turpina aktīvi pētīt tirgu, problemātiskos jautājumus, lai spētu piedāvāt nepieciešamās produktu modifikācijas un radītu prototipus nākošās paaudzes tehnoloģijām. Paralēli Grupa attīsta arī IoT segmenta risinājumus biznesa un patērētāju segmentos, lai diversificētu, radītu augstāku pievienoto vērtību SAF Tehnika produktu klāstam kā arī palielinātu Grupas ieņēmumus. Kompānijas mērķis ir stabilizēt apgrozījuma līmeni, kas nodrošina pozitīvu neto rezultātu ilgtermiņā. 

Par SAF Tehnika:

AS SAF Tehnika ir ISO sertificēts bezvadu datu pārraides iekārtu ražotājs. Uzņēmuma produkti tiek ražoti Latvijā, Eiropā un pārdoti vairāk nekā 130 pasaules valstīs. SAF Tehnika akcijas tiek kotētas Nasdaq Riga no 2004. gada. Uzņēmumam 100% pieder meitas uzņēmumi: “SAF North America”, kurš darbojas no Denveras, Kolorado štata ASV un apkalpo Ziemeļamerikas tirgu, un “SAF Tehnika Asia PTE”, Singapūrā.

 

         Papildus informācija:
         Zane Jozepa
         Finanšu un Administratīvā direktore, valdes locekle
         zane.jozepa@saftehnika.com
         www.saftehnika.com

Pielikumi
6M FY23_24_SAF_results LV.pdf (500.98 kB)