Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.
Moody's publicējusi aktualizētu Altum kredītspējas novērtējumu
Emitents Attīstības finanšu institūcija Altum, AS (5493007HPQSSX8BJ4315)
Veids 2.2. Iekšējā informācija
Valoda LV
Statuss Publicēts
Versija
Datums 2023-09-06 15:44:35
Versijas komentārs
Teksts

2023.gada 4.septembrī starptautiskā kredītreitingu aģentūra Moody's Investors Service publicēja AS “Attīstības finanšu institūcija Altum” (ALTUM) aktualizēto kredītspējas novērtējumu (credit opinion), kur ALTUM ilgtermiņa kredītreitings Baa1 ar stabilu perspektīvas novērtējumu ir tādā pat līmenī kā tika pārapstiprināts 2022.gada decembrī. Arī bāzes kredītnovērtējums (baseline credit assessment) baa3 līdz ar īstermiņa reitingu P-2 nav mainījies.

Moody’s ilgtermiņa kredītreitings Baa1 ALTUM ir viens no augstākajiem Latvijas kapitālsabiedrībām piešķirtajiem. Sākotnēji ALTUM Baa1 reitingu saņēma 2017. gada jūnijā.

  Reinis Bērziņš, ALTUM valdes priekšsēdētājs:

“Esam lepni saglabāt ALTUM piešķirto augsto kredītreitingu Baa1 šajā globālajai ekonomikai satricinājumiem un izaicinājumiem piepildītā laikā. Tas apliecina ALTUM risku vadības profesionalitāti un finanšu stabilitāti. Augstais investīciju līmeņa reitings palīdz mums efektīvi strādāt ar investoriem un starptautiskām finanšu institūcijām, un arī turpmāk uz labākajiem iespējamajiem nosacījumiem piesaistīt resursus finanšu tirgos ilgtspējīgu tautsaimniecībai svarīgu uzņēmējdarbības projektu finansēšanai.”

ALTUM ir Latvijas valstij piederoša kapitālsabiedrība, kas ar atbalsta finanšu instrumentiem - aizdevumiem, garantijām un ieguldījumiem riska kapitāla fondos - nodrošina finanšu resursu pieejamību uzņēmumiem un mājsaimniecībām, jomās, kuras valsts izvirzījusi kā atbalstāmas un svarīgas, tādejādi veicinot tautsaimniecības attīstību un sekmējot privātā kapitāla un finanšu resursu mobilizēšanu. Starptautiskā kredītreitingu aģentūra Moody's Investors Service 2022.gada 16.decembrī pārapstiprināja Altum ilgtermiņa kredītreitingu Baa1 ar stabilu perspektīvas novērtējumu. Arī bāzes kredītnovērtējums (baseline credit assessment) ir pārapstiprināts baa3 līmenī. 2017.gada 24.oktobrī Altum obligācijas tika iekļautas regulētajā tirgū - biržas Nasdaq Riga Baltijas Parāda vērtspapīru sarakstā.

 

         Laura Lapkovska
         AS „Attīstības finanšu institūcija Altum” Investoru attiecību daļa
         Tel.: 26165699
         E-pasts: Laura.Lapkovska@altum.lv

Pielikumi
Credit_Opinion-JSC-Development-Finance-04Sep2023.pdf (1292.88 kB)