Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.
Elektroenerģijas pārvades sistēmas attīstībā AS "Augstsprieguma tīkls" turpmākajos desmit gados ieguldīs 509,8 miljonus eiro
Emitents Augstsprieguma tīkls, AS (64883LC3F12690GATG87)
Veids 2.2. Iekšējā informācija
Valoda LV
Statuss Publicēts
Versija
Datums 2023-07-18 10:27:01
Versijas komentārs
Teksts

"Pārvades tīkla infrastruktūrā un vadības tehnoloģijās tiek veiktas fundamentālas izmaiņas, līdz 2025.gadam Latvijas pārvades sistēma tiks pilnībā sagatavota sinhrona darba uzsākšanai ar kontinentālo Eiropu. Latvijas elektroapgādes sistēmas atvienošana no Krievijas un Baltkrievijas kontrolētā tīkla un ir pamatnosacījums Latvijas energoneatkarības nodrošināšanai.

Tāpat paredzēta pakāpeniska pārvades tīkla modernizācija, uzstādot jaunas pretavārijas automātikas iekārtas, pilnveidojot starptautisko savienojumu elektroenerģijas komercuzskaiti un  dispečervadības sistēmu", stāsta AST valdes loceklis Arnis Daugulis.

Lai pabeigtu apjomīgos Sinhronizācijas projekta infrastruktūras un informācijas, komunikāciju tehnoloģiju projektus,  plānots ieguldīt 188,8 miljonu eiro, liecina apstiprināšanai Sabiedrisko pakalpojumu komisijā iesniegtais Latvijas pārvades sistēmas attīstības plāns 2024. – 2033. gadam.

Laika periodā līdz 2033. gadam plānots ik gadu ieguldīt 21 līdz 30 miljonus eiro 330kV un 110kV apakšstaciju, līniju un sadales punktu rekonstrukcijās, tādejādi nodrošinot pārvades sistēmas stabilu darbību, tai pieslēgto lietotāju nepārtrauktu elektroapgādi ar elektroenerģiju pieprasītā apjomā. Katrā projektā AST izvērtē infrastruktūras objektu faktisko nolietojumu, pārliecinās par objektu plānoto noslodzi un plāno tīkla attīstību tā, lai ilgtermiņā novērstu pārvades iekārtu kritiskā vecuma sasniegšanu.

Latvijas pārvades sistēmas attīstības plāns apskata arī atjaunojamo energoresursu elektrostaciju pieslēgumu dinamiku elektroenerģijas pārvades tīklam, kā arī perspektīvās attīstības projektus Baltijas jūras reģiona atkrastē, tai skaitā potenciālos starpsavienojumus starp Latviju – Zviedriju un Baltiju – Vāciju, kas nākotnē spētu nodrošināt Latvijā ražotās elektroenerģijas eksporta iespējas.

Ar attīstības plānu 2024.-2033. gadam pilnā apjomā iespējams iepazīties AST mājas lapā https://www.ast.lv/lv/content/elektroenergijas-parvades-sistemas-attistibas-plans .

Papildus informācija:

Elīna Grīvāne

Komunikācijas vadītāja

Tālr. +371 27060306

E-pasts: elina.grivane@ast.lv

Par AS "Augstsprieguma tīkls"

AST ir Latvijas elektroenerģijas pārvades sistēmas operators, kas nodrošina nepārtrauktu, drošu un ilgtspējīgi efektīvu elektroenerģijas pārvadi visā Latvijā. Tā vīzija ir kļūt par reģiona vadošo pārvades sistēmas operatoru, kas operatīvi un sekmīgi ievieš uz attīstību vērstas izmaiņas. AST pieder dabasgāzes pārvades un uzglabāšanas sistēmas operatora AS "Conexus Baltic Grid" 68,46 % kapitāldaļu.

 

Pielikumi