Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.
Apstiprināts AS "Augstsprieguma tīkls" elektroenerģijas pārvades tarifs
Emitents Augstsprieguma tīkls, AS (64883LC3F12690GATG87)
Veids 2.2. Iekšējā informācija
Valoda LV
Statuss Publicēts
Versija
Datums 2023-05-24 12:30:31
Versijas komentārs
Teksts

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija apstiprinājusi Latvijas pārvades sistēmas operatora AS "Augstsprieguma tīkls" (AST) elektroenerģijas pārvades tarifus, kas stāsies spēkā no 1.jūlija.

Iepriekš jau ziņots, ka energoresursu cenu straujais kāpums un inflācija būtiski ietekmēja elektroenerģijas pārvades pakalpojumu izmaksas. AST zaudējumi no elektroenerģijas pārvades 2022. gadā sasniedza 32 milj. eiro, kurus, lai mazinātu slogu uz patērētājiem, izdevās segt, izmantojot pārslodzes maksas ieņēmumus - maksas, ko pārvades sistēmas operatori saņem, ja starp elektroenerģijas tirdzniecības apgabaliem veidojas cenu starpība.

AST ir izdevies rast risinājumus, lai papildus jau iepriekš veiktajiem izmaksu samazināšanas pasākumiem samazinātu AST tarifā iekļaujamās izmaksas par 58.1 milj. eiro, no kuriem 25.6 milj. eiro samazinājums sasniegts, pateicoties elektroenerģijas cenu un to prognožu kritumam; 21 milj. eiro samazinājums sasniegts, pateicoties atļaujai izmantot pārslodzes maksas ieņēmumus zaudējumu segšanai; 5.8 milj. eiro ietaupījums veidojas, iepērkot jaudas rezerves un 5.7 milj. eiro samazinājums ir rasts no citiem pasākumiem, ko ietekmēja Latvijas Bankas aktuālās inflācijas prognozes un regulatīvā perioda pagarināšana līdz 2025. gada 31. decembrim. Pārvades tarifa pieaugumu ir izdevies samazināt no sākotnējiem 111% uz 30% apstiprinātajā tarifu projektā. 

Būtiski, ka arī pēc 1. jūlija pārvades tarifs saglabā konkurētspēju Baltijas līmenī un ir vidēji par 25% zemāks nekā Igaunijas pārvades sistēmas tarifs un par 27% zemāks nekā Lietuvas pārvades sistēmas tarifs.

 

Papildus informācija:

Elīna Grīvāne

Komunikācijas vadītāja

Tālr. +371 27060306

E-pasts: elina.grivane@ast.lv

Par AS "Augstsprieguma tīkls"

AST ir Latvijas elektroenerģijas pārvades sistēmas operators, kas nodrošina nepārtrauktu, drošu un ilgtspējīgi efektīvu elektroenerģijas pārvadi visā Latvijā. Tā vīzija ir kļūt par reģiona vadošo pārvades sistēmas operatoru, kas operatīvi un sekmīgi ievieš uz attīstību vērstas izmaiņas. AST pieder dabasgāzes pārvades un uzglabāšanas sistēmas operatora AS "Conexus Baltic Grid" 68,46 % kapitāldaļu.

 

Pielikumi