Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.
Moody's publicējusi aktualizētu Altum kredītspējas novērtējumu
Emitents Attīstības finanšu institūcija Altum, AS (5493007HPQSSX8BJ4315)
Veids 2.2. Iekšējā informācija
Valoda LV
Statuss Publicēts
Versija
Datums 2022-12-23 13:42:40
Versijas komentārs
Teksts

 2022.gada 21.decembrī starptautiskā kredītreitingu aģentūra Moody's Investors Service publicēja AS “Attīstības finanšu institūcija Altum” (ALTUM) kredītspējas novērtējumu (credit opinion), kas aktualizēts pēc tam, kad 2022. gada 16.decembrī pārapstiprināja ilgtermiņa kredītreitingu Baa1 ar stabilu perspektīvas novērtējumu un bāzes kredītnovērtējumu (baseline credit assessment) baa3 līmenī.

Kredītspējas novērtējums pirmo reizi iekļauj ALTUM ESG kredītspējas ietekmes novērtējumu (ESG Credit Impact Score), kas novērtēts kā vidēji negatīvs CIS-3 (skalā, kur CIS-1 ir labākais un CIS-5 ir zemākais līmenis). Šis līmenis atspoguļo ESG aspektu ierobežotu ietekmi uz patreizējo reitingu, jo valdības atbalsts un būtisks pašu kapitāls samazina ESG risku ietekmi. ALTUM ESG profila novērtējums (ESG Issuer Profile Scores) noteikts E-3 Vides aspektu jomā, S-3 Sociālo aspektu jomā un G-3 Korporatīvās pārvaldības jomā.

ALTUM ir Latvijas valstij piederoša kapitālsabiedrība, kas ar atbalsta finanšu instrumentiem - aizdevumiem, garantijām un ieguldījumiem riska kapitāla fondos - nodrošina finanšu resursu pieejamību uzņēmumiem un mājsaimniecībām, jomās, kuras valsts izvirzījusi kā atbalstāmas un svarīgas, tādejādi veicinot tautsaimniecības attīstību un sekmējot privātā kapitāla un finanšu resursu mobilizēšanu. Starptautiskā kredītreitingu aģentūra Moody's Investors Service 2022.gada 16.decembrī pārapstiprināja Altum ilgtermiņa kredītreitingu Baa1 ar stabilu perspektīvas novērtējumu. Arī bāzes kredītnovērtējums (baseline credit assessment) ir pārapstiprināts baa3 līmenī. Moody’s Altum piešķirtais reitings ir viens no augstākajiem Latvijas kapitālsabiedrībām piešķirtajiem kredītreitingiem. 2017.gada 24.oktobrī Altum obligācijas tika iekļautas regulētajā tirgū - biržas Nasdaq Riga Baltijas Parāda vērtspapīru sarakstā.

 

         Laura Lapkovska
         AS „Attīstības finanšu institūcija Altum” Investoru attiecību daļa
         Tel.: 26165699
         E-pasts: Laura.Lapkovska@altum.lv

Pielikumi
Credit Opinion-JSC-Development-Finance-Instit-21Dec2022.pdf (1293.60 kB)