Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.
Banka Citadele ir vienojusies par UniCredit Leasing iegādi
Emitents Citadele banka, AS (2138009Y59EAR7H1UO97)
Veids 2.2. Iekšējā informācija
Valoda LV
Statuss Publicēts
Versija
Datums 2019-12-11 09:48:15
Versijas komentārs
Teksts

Banka Citadele ir vienojusies par UniCredit Leasing iegādi ar tā Baltijas līzinga portfeli vairāk nekā 850 milj. eiro vērtībā

  • Bankas Citadele kopējais neto līzinga aizdevumu apmērs pārsniegs 1,1 miljardu eiro.
  • Pēc darījuma noslēgšanas, Latvijas līzinga tirgū Citadele būs TOP 3 sarakstā un līderu vidū Baltijā.
  • Darījumu ir paredzēts noslēgt 2020. gada pirmajā ceturksnī.

AS Citadele banka ar prieku paziņo par līguma noslēgšanu ar UniCredit S.p.A., saskaņā ar kuru Citadele iegūs UniCredit Leasing līzinga operācijas Baltijā, iegādājoties 100% akciju SIA UniCredit Leasing (ieskaitot tās Igaunijas un Lietuvas filiāles), kā arī tās 100% piederošo meitasuzņēmumu SIA UniCredit Insurance Broker (ieskaitot tā Igaunijas filiāli).

Bankas Citadele valdes priekšsēdētājs Guntis Beļavskis: “UniCredit Leasing līzinga operāciju iegāde ir daļa no Citadeles ilgtermiņa mērķa kļūt par vadošo finanšu pakalpojumu sniedzēju Baltijā gan privātpersonām, gan mazajiem un vidējiem uzņēmumiem. Pateicoties daudzveidīgai klientu bāzei, spēcīgiem aktīvu rādītājiem un jaunu klientu piesaistes potenciālam, līzinga nozare Baltijā joprojām ir pievilcīga. Ar savu spēcīgo klātbūtni Latvijā, Igaunijā un Lietuvā, ar inovatīvajiem un lietotājam draudzīgajiem produktiem un pakalpojumiem, kā arī aktuālajām darbības un kontroles sistēmām, mūsuprāt, UniCredit Leasing bizness ir viens no attīstītākajiem Baltijas tirgū. Visi šie aspekti papildinās Citadeles pašreizējo līzinga biznesu un nodrošinās spēcīgu platformu turpmākai izaugsmei attiecīgajās nozarēs un tirgos.”

No līguma parakstīšanas līdz iegādes noslēgšanai, Citadele un SIA UniCredit Leasing turpinās darbosies kā neatkarīgi uzņēmumi konkurences apstākļos.  

Par banku Citadele

Citadeles misija ir modernizēt banku nozari un sniegt klientiem un biznesam visā Baltijā vairāk iespēju. Mūsu mērķis ir kļūt par čempionu starp Baltijas bankām.

Līdzās klasiskajiem bankas pakalpojumiem Citadele saviem klientiem piedāvā virkni jaunākās paaudzes finanšu tehnoloģijās bāzētu pakalpojumu: sākot ar mūsdienīgu lietotni, bezkontakta norēķiniem un zibmaksājumiem, un beidzot, kā pirmie Baltijā, piedāvājot atvērt kontu ar selfiju un maksāt uz mobilā tālruņa numuriem.

Citadele ir trešā lielākā banka Latvijā pēc klientu skaita un otrā – pēc biznesa klientu skaita. Citadeles grupa tiek pārvaldīta no Latvijas. Tās meitas uzņēmumi un filiāles darbojas Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. 2019. gadā viens no vadošajiem klientu servisa novērtēšanas un uzlabošanas uzņēmumiem Centrālajā un Austrumu Eiropā – “Dive GROUP” – atzina Citadeli par banku ar labāko klientu apkalpošanas servisu Latvijā un otro labāko Lietuvā.

Par SIA UniCredit Leasing

SIA UniCredit Leasing ir viena no vadošajām līzinga kompānijām Latvijā ar vairāk nekā 20 gadu pieredzi līzinga jomā. Pēdējo gadu laikā tas ir uzrādījis ilgtspējīga biznesa apjoma pieaugumu, balstoties uz ievērojamu klientu un partneru pieredzi, kas papildina modernās finanšu tehnoloģijas, piemēram, tūlītēju kredīta lēmumu vai pilnībā elektronisku līzinga procesu. SIA UniCredit Leasing ir labi pazīstama arī ar novatoriskajām iniciatīvām, izmantojot ES atbalstu un iesaistoties ilgtspējības programmās, kas tiek realizētas kopā ar ES institūcijām.

 

         Kristīne Mennika
         
         Korporatīvās komunikācijas vadītāja
         
         AS “Citadele banka”
         
         Tālrunis: +371 26528533
         
         E-pasts: Kristine.Mennika@citadele.lv
         
         
         
         Ilona Frīdmane
         
         Investoru attiecību vadītāja
         
         Tālrunis: +371 67010183
         
         E-pasts: IR@citadele.lv
         
         
         
         Mihails Goļevs
         
         Finanšu institūciju daļas vadītājs
         
         Tālrunis: +371 6 7778585
         
         E-pasts: IR@citadele.lv

Pielikumi